Sport

Formacionet zyrtare: Newcastle – Arsenal, ky është vendimi për Granit Xhakën

Autori: Gazeta inFokus 14:06 | 02 May 2021

Newcastle United dhe Arsenal ballafaqohen sot në kuadër të xhiros së 34-të në Premierligë, shkruan Gazeta inFokus.

Vendasit futen në këtë takim për ta siguruar mbetjen në elitën e futbollit anglez, kurse ‘Topçinjtë’ kërkojnë tri pikë për ta mbajtur gjallë shpresën për një vend që dërgon në Ligën e Evropës sezonin tjetër.

Kjo ndeshje nisë nga ora 15:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘St. James’ Park’ në Newcastle.

Tashmë gjithçka është gati për këtë sfidë edhe të dy trajnerët i kanë publikuar formacionet zyrtare.

Futbollisti me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka, e nisë nga minuta e parë këtë duel për Arsenalin.

Më poshtë keni 11-shet startuese të këtij ballafaqimi./Gazeta inFokus/

 

Të tjera