Sport

Formacionet zyrtare: Inter – Shakhtar Donetsk

Autori: Gazeta inFokus 17:36 | 24 November 2021

Interi dhe Shakhtar Donetski takohen sonte në kuadër të xhiros së pestë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo ndeshje nisë nga ora 18:45 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Guiseppe Meazza’ në Milano.

Para këtij takimi Interi renditet i dyti në Grupin D me 7 pikë, kurse Shakhtar Donetsk i fundit me vetëm 1 sosh.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Më poshtë keni 11-shet startuese të kësaj sfide./Gazeta inFokus/

Të tjera