Rajoni dhe Bota

E sulmoi oficerin, Policia vret një të dyshuar në SHBA

Autori: Gazeta inFokus 23:25 | 17 November 2020

Policia e Floridas (SHBA) ka njoftuar se e ka qëlluar për vdekje një të dyshuar.

Sipas tyre personi në fjalë ka qëlluar në drejtim të një oficeri duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore.

Departamenti i Policisë së Qarkut Montgomery tha në Twitter se oficerët e tij po përpiqeshin të arrestonin të dyshuarin e kërkuar për një vrasje në Jacksonville, Florida, kur i dyshuari qëlloi një oficer.

“Një oficer i MCP u qëllua nga i dyshuari. Gjendja e oficerit është e panjohur në këtë kohë. I dyshuari ka vdekur. MCP do të ofrojë azhurnime pasi konfirmohet informacion shtesë”, thuhet në njoftim.

“Oficerët e MCP-së kanë qenë të përfshirë në një të shtënë në Qarkun e Prince George. Oficerët e MCP po përpiqeshin të arrestonin një të dyshuar të kërkuar për një vrasje që ndodhi në Jacksonville, Florida”, thuhet më tej në njoftim.

Sipas tyre nuk dihet se si është gjendja e policit të plagosur nga kjo përleshje me armë. /

Të tjera