Sport

E PABESUESHME: Thiago Silva rrezikon jetën për ta shpëtuar Chelsean nga goli i sigurtë

Autori: Gazeta inFokus 22:17 | 23 November 2021

Chelsea dhe Juventusi po luajnë aktualisht në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Stamford Bridge’, skuadra e Chelseas është duke fituar me rezultat minimal prej minutës së 25’ me golin e realizuar nga Trevoh Chalobah.

Megjithatë tre minuta pasi shënoi Chalobah, Chelsean nga goli i sigurtë e shpëtoi Thiago Silva.

Mbrojtësi brazilian rrezikoi jetën e tij për ta larguar topin që po shkonte drejtë në portë.

Pas kësaj ai ra në fushë dhe u deshtë ndërhyrja e stafit mjekësorë për të parë gjenden e tij, ku më pas Silva vazhdoj ndeshjen./Gazeta inFokus/

 

Të tjera