Lajme

Dy kompani kineze ofrojnë 2 milionë euro për të prekurit nga tërmeti

Autori: Gazeta inFokus 16:59 | 01 December 2019

Shqipëria është goditur nga një tërmet i fuqishëm gjatë kësaj javë, ku përveq shkatërrimeve të shumëta ka marrur edhe jetë njerëzish.
E per ta rinkëmbur shtetin shqiptar, përveq Kosovës janë ngritur në këmbë shumë shtete të cilat po e ndihmojnë në forma të ndryshme, shkruan gazeta inFokus.

Dy kompani kineze kanë ofruar 2 milionë euro për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit.

Po ashtu, ata bëjnë me dije, përmes një postimi në “Tëitter”, se në zonat e prekura më së shumti nga lëkundjet janë dërguar po ashtu ushqim, ujë, batanije dhe tenda.“Ne jemi me popullin shqiptar.

Kompanitë kineze dhurojnë 2 milionë euro për të ndihmuar rajonet e goditura nga tërmeti në Shqipëri. Gjithashtu, ushqim, ujë të pijshëm, batanije dhe tenda u dërguan atyre në nevojë”, shkruhet në postim./Gazeta inFokus/.

Të tjera