Lajme

Djegia e veturave serbe me targa RKS/ Reagon ashpër ambasadori Hovenier

Autori: Gazeta inFokus 16:55 | 31 March 2023

Pas djegies së tri veturave serbe me targa RKS në veri të Kosovës, ka reaguar ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jefrrey Hovenier, duke thënë se SHBA-ja e dënon këtë djegie, shkruan Gazeta inFokus.

Ai gjithashtu ka theksuar se dënohet çdo përpjekje për të frikësuar ata që kanë ose synojnë të marrin targat RKS, sipas ligjit të Kosovës.

“Fatkeqësisht, më duhet ta përsëris këtë mesazh. Këto janë vepra frikacake dhe kriminale”, është shprehur ai në Twitter./Gazeta inFokus/

Delegacioni nga Drake University i Iowas viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe

Të tjera