Rozë

Djali mbush 20 vjeç, Thaçi i bën urimin më të bukur/Foto

Autori: Gazeta inFokus 13:08 | 13 April 2019

Dita e sotme është mjaft e veçantë për familjen e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Djali i tij Endriti mbush 20 vjeç dhe me këtë rast, i ati i ka bërë një urim të ndjerë.

Ai është kthyer pas në kohë dhe kujton ditën e lindjes, e cila vjen pas luftës në Kosovës.

Duke publikuar një foto të të birit, Thaçi shkruan, “Në kohën më të turbullt dhe më të pamëshirshme të luftës para 20 vjetëve, dita kur ke ardhur në këtë botë Endrit ka qenë për mua dhe Lumen si shenjë e Zotit se jeta kurrë nuk do të shuhet në Kosovën tonë.

Të tjera