Sport

Diego Godin pozitiv me koronavirus

Autori: Gazeta inFokus 16:15 | 20 November 2020

Futbollisti i Cagliarit, Diego Godin ka reulztuar pozitiv me koronavirus, shkruan Gazeta inFokus.

Lajmi e ka bërë të ditur vet klubi me anë të një deklarate, ku ka treguar se futbollisti është futur në izolim menjëherë pas kthimit nga bgr grumbullimi me kombëtaren.

“Lojtari [Godin], i cili u kthye dje nga angazhimet e tij me ekipin Kombëtar të Uruguait, nuk ra në kontakt me anëtarët e ekipit dhe u izolua menjëherë” thuhej në deklaratën e klubit.

Ish futbollisti i Atleticos ka humbur ndeshjen ndaj Juventusit, që klubi italian zhvillon në fundjavë, për shkak koronavirusit./Gazeta inFokus/

Të tjera