Lajme

Dështon iniciativa për ndryshimin e ligjit të festave zyrtare

Autori: Gazeta inFokus 16:50 | 12 October 2020

Pas një debati të gjërë e kundërthënës mes deputetëve në kuvend, ka dështuar votimi i Projektligjit për Ndryshimin e Festave Zyrtare, ku me anë të një neni të futet si festë zyrtare 24 qershori si Dita Memoriale e Egjiptianëve, shkruan Gazeta inFokus.

Ky projektligj ka marrë 33  pro, 26 vota kundër dhe 3 deputetë kanë abstenuar nga votimi. Ky projektligj u propozua nga deputeti Elbert Krasniqi, i cili vjen nga radhët e Komunitetit Egjiptian./Gazeta inFokus/

Të tjera