Lajme

Deputetja e PDK-së: Lirimi i Ramushit i pritshëm, arrestimi ishte absurd (Video)

Autori: Gazeta inFokus 14:36 | 27 April 2017

Deputetja e Partisë Demokratike në Kuvendin e Kosovës, Safete Hadërgjonaj ka thënë se arrestimi i Ramush Haradinajt ishte krejt absurd.

Madje, siç ka thënë ajo, arrestimi i tij ishte edhe një dështim i drejtësisë evropiane, “derisa ai u desh për një aktakuzë për një shtet që e mohon shtetin e Kosovës që të qëndrojë atje për tre muaj”.

Lajmi për lirimin e tij është lajm i mirë, që e kemi prit dhe i jemi gëzuar. Shpresoj që Ramushi tu kthehet familjes, prindërve të tij. Vuajtjet e familjes ishin të mëdha që nga koha e luftës, andaj ata nuk e kanë merituar edhe një mërzi të tillë”, ka thënë Hadërgjonaj. /Telegrafi/

Ramush HaradinajSafete Hadergjonaj

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova dhe Komiteti Olimpik i Kosovës nënshkruajnë vazhdimin e marrëveshjes së sponsorizimit për periudhë 10-vjeçare

Të tjera