Sport

Deklarata befasuese e trajnerit të Kosovës para ndeshjes me Jordaninë

Autori: Gazeta inFokus 17:44 | 09 November 2021

Trajneri i përkohshëm i kombëtares së Kosovës, Primoz Gliha, ka dalë në konferencë për media para ndeshjes miqësore me Jordaninë, shkruan Gazeta inFokus.

Ai ka thënë se Kosova duhet të ndryshoj dhe të mos kenë shumë respekt për kundërshtarët.

“Kërkoj të fitohet secila ndeshje, këtë ua kam thënë edhe lojtarëve. Duhet të ndryshojmë, të mos kemi kaq shumë respekt për kundërshtarët”, tha Gliha.

Kosova do të përballet me Jordaninë të mërkurën nga ora 18:00 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë./Gazeta inFokus/

Të tjera