Sport

De Ligt pritet të luaj nga minuta e parë ndaj Milanit

Autori: Gazeta inFokus 13:19 | 08 November 2019

Mbrojtësi holandez kishte munguar në ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndaj Lokomotiv të Moskës.

Megjithatë ai duket se ka punuar i ndarë nga grupi i lojtarëve tjerë, dhe sot pritet të rikthehet në grup dhe të përgatitet për ndeshjen ndaj Milanit.

De Ligt pritet të luajë përkrahë Bonnucit në ndeshjen e së dielës.

Ndeshja mes Juventusit dhe Milanit zhvillohet të dielën me fillim nga ora 20:45.

Etiketa:

Të tjera