Ekonomi

Çmimi i arit ‘fluturon’, në Kosovë bie interesimi për blerje

Autori: Gazeta inFokus 21:14 | 02 August 2022

Sezoni i verës, pos që njihet për ardhjen e mërgimtarëve, edhe dasmat janë të shumta nëpër gjithë trevat e Kosovës. Kur një çift vendosë të martohet, çdo gjë përcillet sipas traditave shqiptare. Njëra nga to që konsiderohet si traditë dhe një dhuratë e vlefshme për çiftin, është edhe ari.

Pak orë nga rregullat e reja në kufijtë me Serbinë, Kosova “në bashkëpunim…
Sipas argjendarëve në qytetin e Prizrenit, këtë vit ka pasur shumë luhatje në çmime.

Se ka pak interesim e ngritje të çmimeve në ari e thonë edhe qytetarët.

Të tjera