Lajme

Chollet bisedon me Vuçiqin: E inkurajova që të ndihmojë në qetësimin e situatës në veri

Autori: Gazeta inFokus 21:56 | 03 June 2023
Këshilltari i lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka biseduar dje me presidentin e Serbisë të cilin thotë se e ka “inkurajuar” që t’i nxisë serbët e Kosovës për qetësi.

Në një postim në Twitter, Chollet tha se nga Vuçiqi ka kërkuar po ashtu që të ndërmarrë hapa për të ndihmuar qetësimin e krizës në veri të Kosovës.

“…dhe të kthehet në rrugën e normalizimit dhe angazhimit konstruktiv në dialogun e lehtësuar nga BE-ja”, shkroi Chollet.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Rritet për 74 % shitja e policave për sigurimin e sëmundjeve

Të tjera