Sport

Chelsea me ofertë të bujshme për yllin e Juventusit

Autori: Gazeta inFokus 12:51 | 16 October 2020

Juventusi ka nisur punimet për rinovimin e kontratës se Paulo Dybalas, por si duket argjentinasi po pretendon me shumë, shkruan Gazeta inFokus.

Menaxherët e Dybalas kanë bërë të qartë se duan një pagë prej 15 milionësh në sezon, por “Zonja e Vjetër” nuk do të paguajnë më shumë se 10 milionë.

Kurse të gatshëm për një ofertë të bujshme janë Chelsea, të cilët do të ofrojnë rrjeth 80 milionë euro, për ta marrë argjentinasin në “Stamford Brigde”.

Lampard po e mendon blerjen e Dybalas për të pasur një klub sa me të denje për të garuar në Premier Ligë dhe në Evropë./Gazeta inFokus/

Të tjera