Sport

Boksieri kosovar nuk ia del, eliminohet në Kampionati Evropian

Autori: Gazeta inFokus 21:10 | 16 November 2020

Boksieri shqiptar Çlirim Berisha nuk ka arritur të fitoj medaje në Kampinatin Evropian për 17:17 vje[ që po mbahet në Budva të Malit të Zi, shkruan “Zeri.info”.

Berisha është eliminuar në 1/8 e finales nga boksieri spanjoll, Acosta Heredia Rafael.

“Sot në të tetën e finales 64kg.Qlirim Berisha edhe pse luftoi gjatë 3 raundeve me kundërshtarin shkëmbyen goditje te njëpasnjëshme, dhe dha gjithçka nga vetja pësoi humbje nga boksieri spanjoll Acosta Heredia Rafael.

Nesër në ring paraqitet në luftë për medalje 91kg.Remzo Mustafic kundër boksierit izraelit Kriheli Manuchar”, ka njoftuar Federata e Boxit e Kosovës.

Të tjera