Auto&Tech

BMW do të prezantojë Mini-SUV-in Urban Cross më 2023-ën

Autori: Gazeta inFokus 11:26 | 17 July 2018

I bazuar në Mini Cooper Countryman, SUV-i i ri i BMW-së do të konkurrojë SUV-ët e vegjël si T-Cross i Volkswagenit, Q1 i Audit dhe GLA i Mercedes-Benzit.

Tregu i SUV-ëve ose edhe i Crossoverëve është gjithnjë e më i ndritshëm, kështu që BMW është duke planifikuar klasën e re të SUV-ëve më të vogël se X1, i cili në gjeneratën e fundit është rritur në 4.4 metra gjatësi, transmeton Koha.net.

Image

Në mënyrë teknologjike, SUV-i i ri i BMW-së, i cili do të quhet Urban Cross, do të ngjasojë me modelin Mini Cooper Countryman dhe do të rivalizojë SUV-ët e ardhshëm si T-Cross, Q1 dhe GLA.

-Advertisement-

BMW Urban Cross do të jetë i gjatë 4.3 metra dhe aktualisht parashikohet të vijë me motor benzinë Turbo, në version plug-in hibrid dhe në version tërësisht elektrik, raporton revista e njohur gjermane “Auto Bild”.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
UNI-Universum International College rankohet me sukses në Times Higher Education Impact Rankings 2024

Të tjera