Lajme

Bllokohet rruga ku vdiq çifti nga Malisheva

Autori: Gazeta inFokus 13:17 | 31 July 2022

Grupi i Asamblistëve të Komunës së Podujevës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës me mbështetje edhe të asamblistëve të tjerë po mbajnë aksionin qytetar të paralajmëruar në magjistralen Podujevë-Prishtinë e cila ende s’ka përfunduar së ndërtuari.

Aksioni po mbahet në vendin ku ka ndodhur aksidenti tragjik në të cilin kanë humbur jetën burrë e grua nga Malisheva dhe ku kanë mbetur të lënduar rëndë dy fëmijët e tyre që ishin në makinë.

Të tjera