Sport

Shënoi dy gola, ky është shpërblimi për Bernard Berishën

Autori: Gazeta inFokus 13:23 | 06 April 2021

Sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Bernard Berisha, po vazhdon të shkëlqej në kampionatin rus, shkruan Gazeta inFokus.

Berisha, arriti të shënoj dy gola në fitoren e fundit të skuadrës së tij Akhmat Gronzyr, të cilët arritën të mposhtnin Krasondarin me rezultat 5-0.

Futbollisti pejan arriti të gjej golin në minutën e 51-të dhe 68-të duke u bërë kështu ndër protagonistët kryesor të kësaj përballje.

Pas kësaj super paraqitje ai u përzgjodh në formacionin e javës në Rusi, në kuadër të xhiros së 24-të./Gazeta inFokus/

Të tjera