Sport

Bayerni, “merak” për Manenë, nënshkruan me mikun e ngushtë të senegalezit

Autori: Gazeta inFokus 14:33 | 01 August 2022

Sadio Mané mbërriti tek Bayerni nga Liverpooli disa javë më pare. Edhe pse koha ka qenë e shkurtër, sulmuesit afrikan i mjaftoi për t’u përshtatur te kampionët e Bundesligës.

Senegalezi realizoi gol në finalen e Superkupës së Gjemanisë, të fituar 5-3 kundër Leipzigut.

SuperSport shkruan se ish-sulmuesi i Liverpoolit duket se ka gjetur ambientin e përshtatshëm në Bavari, por duhet pranuar se edhe drejtuesit e Bayernit po bëjnë gjithçka që ai të ndihet sa më mirë.

Një nga miqtë e tij më të mirë, sulmuesi i Beninit, Desiré Segbe Azankpo, gjithashtu ka nënshkruar për Bayernin.

Ai ishte futbollist i Dunkirk-ut në kategoritë e ulëta në Francë, por ushtroi klauzolën në kontratë që e lejonte të largohej nëse skuadra binte nga kategoria, siç ndodhi në të vërtetë.

Sulmuesi dhe miku më i mirë i Manésë ka nënshkruar deri në vitin 2024 me Bayernin dhe pritet të luajë në ekipin e dytë.

Të dy lojtarët takohen sërish pasi më parë kanë luajtur te Metz, në Francë.

Të tjera