Sport

Barella operohet me sukses, rikthimi pritet në janar

Autori: Gazeta inFokus 14:47 | 27 November 2019

Nicolo Barella i është nënshtruar një operacioni në gju, pas dëmtimit të pësuar mbrëmjen e të shtunës në sfidën mes Torinos dhe Interit, të vlefshme për javën e 13 të kampionatit italian.

Klubi zikaltër njoftoi se operacioni i mesfushorit shkoi me sukses dhe se brenda pak ditësh do të nisë faza e rikuperimit të tij, fillimisht me vrapime rreth fushës dhe pastaj lojë me topin.

Nicolo Barella pritet të mungojë përreth 4-5 javë, ndërsa Antonio Conte po bën planet me rikthimin e tij vetëm në fillim të muajit janar, duke qenë se kampionati në Itali ndërpritet para krishtlindjeve për dy javë.

Të tjera