Sport

Barcelona synon rikthimin e madh!

Autori: Gazeta inFokus 12:33 | 10 November 2021

Një tjetër rikthim i madh për Barcelonën. Dani Alves është gati të luajë sërish me fanellën katalanase teksa shtypi brazilian e thotë me siguri se firma e mbrojtësit me ish klubin e tij është çështje kohe.

Rikhimi i Dani Alves është edhe kërkesë e Xavi Hernandez i cili e kërkon në skuadër për të ndihmuar lojtarët e tjerë që të kuptojnë filozofinë e tij të lojës. Duke patur vetëm Sergino Dest dhe Sergi Roberton e pështatur si anësor, Dani Alves do të jetë një përforcim i mirë dhe pa kosto për arkën e klubit.

Etiketa:

Të tjera