Sport

Babai heroik, Ragip Xhaka mes lotësh e shijon suksesin e Granitit

Autori: Gazeta inFokus 14:54 | 27 May 2024

Ragip Xhaka ka bërë sakrifica të mëdha në jetë, nga një i burgosur politik e deri tek migrimi jashtë vendit.

Por, babait të dy vëllezërve, Taulant e Granit Xhaka po i shpërblehen vuajtjet dhe mundi që i kishte bërë gjatë jetës.

Taulanti e kishte bërë krenar me paraqitjet heroike me Kombëtaren shqiptare, por edhe me karrierën e tij me Baselin, shkruan Express.

-Advertisement-

Kurse, Graniti, pasi shkëlqyer edhe në të kaluarën me Baselin, Borussia Monchengladbachun e Arsenalin, së fundmi ia riktheu krenarinë me dy trofe historikë me Bayer Leverkusenin, titullin në Bundesligë dhe Kupën e Gjermanisë.

Mes lotësh, Xhaka senior u pa duke e përqafuar djalin e tij, i cili e bëri edhe një herë krenar.

Për t’i vlerësuar dhe nderuar dy vendet, atë të zemrës dhe atë që iu gjet në kohëra të vështira, Ragip Xhaka e kishte marrë një vendim fantastik.

“I kam dy djem, njërin ia dhashë Shqipërisë, e tjetrin Zvicrës.”

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova synon të rrisë ndërgjegjësimin lidhur me çrregullimet e spektrit të autizmit në Ditën Botërore të Ndërgjegjësimit për Autizmin

Të tjera