Lajme

Arrestohet shtetasi serb në Merdare, sulmoi një polic

Autori: Gazeta inFokus 09:06 | 23 April 2022

Një shtetas i Serbisë është arrestuar dje në Merdare, meqenëse ka sulmuar fizikisht një zyrtar policor/

Me vendim të prokurorit, ai është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas i Serbisë, pasi që gjatë kalimit të kufirit, nuk ka respektuar urdhrat e zyrtareve policor dhe më pas ka sulmuar fizikisht një zyrtar policor. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, ka njoftuar Policia në raportin 24 orësh.

Të tjera