Lajme

Anija e inteligjencës ruse fundoset në Detin e Zi (Video)

Autori: Gazeta inFokus 14:56 | 27 April 2017

Një anije e inteligjencës ruse është fundosur sot pasi ishte ndeshur me një anije mallrash në veri të Stambollit në Detin e Zi, raporton agjencia e lajmeve e Turqisë, Dogan.

Raportohet se të gjithë anëtarët e ekuipazhit janë shpëtuar, përcjell Express.

Rusia e konfirmoi sot më herët se kishte pësuar çarje në Detin e Zi, dhe se ekuipazhi po punonte për ta mbajtur mbi ujë.

-Advertisement-

Ende s’është e qartë se çfarë e ka shkaktuar aksidentin.

Anija ruse e goditi një anije që po bartte kafshë, sipas mediave turke.

Për ta parë videon klikoni në këtë link: LINK

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera