Lajme

Analist Ramadani për kërkesën e Ramabajës nga Zvicra për t’u kthyer në Kosovë: Frikacak

Autori: Gazeta inFokus 23:18 | 22 November 2021

Analisti Shkodran Ramadani, ka reaguar ndaj deklaratës së Sadri Ramabajës i cili tha se kishte bërë kërkesë për t’iu bashkuar Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).

Ramadani ka thënë se Ramabaja është frikacak dhe përçarës dhe se ai është ‘luftëtar i kafeneve të Cyrihut të Zvicrës.

Postimi i tij i plotë:

Momentalisht ne Pressing kemi njerin nga udheheqesit e UÇK-se dhe dy luftetare te UÇK-se. Pastaj kemi Sadri Ramabajen, nje “luftetar” i kafeneve te Cyrihut te Zvicres, nje frikacak i cili per shkak qe ka humbur shansin jetesor per t’u bere pjese e UÇK-se, konteston autoritetin e udheheqesve te saj. Ani tha “kam ba kerkese per me iu bashku UÇK-se”. I helmum prej zilise, qysh po doket hala eshte t’u e prite pergjigjen. I frymezum prej ketij vigani, Markez ia ka kushtu edhe nje liber: “Kolonelit s’ka kush t’i shkruajë”. Karikature. I vonuar. Perçares.

Të tjera