Lajme

Ambasadori Abbott në Kuvend – flet për vizat me dyer të mbyllura me deputetët

Autori: Gazeta inFokus 12:04 | 23 November 2021

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë është takuar me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Abbott

Kryetari i Komisionit Haki Abazi, tha se me ambasadorin do të diskutohet për liberalizimi e vizave dhe për rolin që Mbretëria e Bashkuar mund luajë dhe si mund të ndikojë te ato vende që se kanë njohur pavarësinë.

Pas këtij fjalimi takimi ka vazhduar me dyer të mbyllura, pa praninë e medieve.

Të tjera