Rozë

Ai e përndjek kudo, Sofia Vergara kërkon urdhër mbrojtje nga policia

Autori: Gazeta inFokus 14:12 | 08 December 2023

Së fundmi aktorja e njohur, Sofia Vergara është ndjerë e kërcënuar nga një person, i cili përndiqte atë dhe djalin e saj. Artistja ka arritur të bëjë një kërkesë për t’u mbrojtur nga ai, i cili është identifikuar si Gregory Brown ai ka marrë një urdhër ndalimi.

Siç raporton “TMZ”, Sofia e akuzon Brownin si një “përndjekës të paqëndrueshëm mendërisht”, i cili pretendon se e njeh atë dhe djalin e saj 32-vjeçar Manolo. Urdhëri nënkupton që ndjekësi duhet të qëndrojë të paktën 100 metra larg saj dhe djalit të saj dhe e ndalon Broën të ketë kontakte me Sofia Vergara ose ndonjë anëtar tjetër të familjes së saj.

Në muajin nëntor, Vergara tha se Broën i dërgoi asaj një letër mjaft shqetësuese me postë, duke thënë se “ai do ta shohë dhe dëgjojë shumë shpejt, dashuria ime”.

-Advertisement-

Duhet të theksohet se Gregory Brown tashmë ishte arrestuar dhe burgosur në fillim të këtij viti për thyerjen, hyrjen dhe vandalizimin e pronës së Sofia Vergara-s, përveç përpjekjeve të shumta për t’iu afruar familjes së yllit.

Përveç kësaj, ai ka një precedent penal që përfshin krime të dhunshme, të cilat e kanë lënë Vergara të frikësuar për sigurinë e saj. Kjo nuk është hera e parë që një personazh i famshëm përballet me një problem të tillë. Në vitin 2020, ajo u ngacmua nga një burrë i identifikuar si Rengifo Randazzo.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Studio MASTER në UNI, Merr Diplomë dhe lejeqëndrim t’përhershëm në GJERMANI

Të tjera