Lajme

A ka mësimdhënës që nuk dinë ta përdorin kompjuterin, përgjigjet Rrahman Jashari

Autori: Gazeta inFokus 10:12 | 05 May 2021

Kryetari i sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Rrahman Jashari ka pranuar se në shkollat e Kosovës ka mësimdhënës që nuk dinë të përdorin teknologjinë, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas Jasharit kjo ndodhë për shkak se ka tri gjenerata të punësuarave të mësimdhënësve, ku shtoi se ata që janë gjeneratë më e vjetër e kanë më vështirë.

“Po ka raste të tilla duhet të dijmë se ka tri gjenerata të punësuarve.
Shkollat janë të zbrazta ne ende punojmë pa kushte kemi kabinete dhe krenohemi që shkolla paska kabinete”, ka thënë Jashari në RTK./Gazeta Infokus/

Të tjera