Sport

⚽️FFK liron trajnerin e Ballkanit, dënon trajnerin Hasi

Autori: Gazeta inFokus 18:31 | 26 April 2017

Komisioni Disiplinor i FFK-së ka liruar nga akuzat Florim Kryeziun për mungesë të fakteve, ndërsa ka dënuar me katër muaj mos kryerje të funksionit trajnerin gëzim Hasi.

Javë më parë futbolli kosovar ishte tronditur, pas një video të publikuar nga Indeksonline, ku shihej trajneri i Ballkanit, Gëzim Hasi duke ua përcjellë lojtarëve kërkesën e kryetarit Florim Kryeziiu, për lëshim të ndeshjes ndaj Ramiz Sadikut.

Tashmë Komisioni Disiplinor i FFK-së ka vendosur ta liroj nga akuzat Kryeziun dhe ta dënoj me katër muaj trajnerin Hasi.

-Advertisement-

Vendimi:

FLORIM KRYEZIU; kryetar në klubin e futbollit”BALLKANI”nga Suhareka në procedure të pezullimit nga mbledhja e Komisionit disiplinor 12.04.2017 në mungesë të fakteve – provave lidhur me rastin;

Lirohet

Nga procedura e pezullimit dhe i njëjti mund të vazhdojë aktivitetin e tij në klub lidhur me ndeshjet vijuese zyrtare të organizuara nga ana e Federatës së Futbollit të Kosovës.

GEZIM HASI; kryetrajner në klubin e futbollit”BALLKANI”nga Suhareka në procedure të pezullimit nga mbledhja e Komisionit disiplinor datë 12.04.2017 (shkelje e kodit sportiv) lidhur me ndeshjen e përfolur në tentim të kurdisjes së rezultatit: RAMIZ SADIKU – BALLKANI e zhvilluar në Prishtinë (raportet plotësuese dhe deklaratat e kërkuara)

Denohet

Me ndalesë të kryerjes së funksionit të trajnerit dhe funksioneve tjera në kohëzgjatje për 4 ( katër ) muaj për të gjitha ndeshjet zyrtare të organizuara nga ana e Federatës së Futbollit të Kosovës në bazë të Rregullores Disiplinore neni 39 paragrafi 1 pika 5.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:

Të tjera