Zvicër – Belgjikë, kjo Kombëtare e siguron Play- Offin

Autori: Erion Maliqaj 22:39 | 18 November 2018

Zvicra ka fituar përballjen kundër Belgjikës me rezultat 5-2, për ta siguruar kualifikimin në Play – Off, shkruan Gazeta inFokus.

Belgët ishin duke fituar 2:0, me golat e shënuara nga Eden Hazard dhe vëllai i tij Thorgan Hazard, por zviceranët arritën të rikthehen me dy golat e Seferoviqit dhe një të Rodriguezit për të shkuar në pushim mes pjesëve me një gol epërsi.

Pjesa e dytë fillojë në të mirë te zvicranëve ku realizuan edhe golin e 4 me anë të Elvedinit dhe të pestin me Seferovic i cili realizoi hat-trick

Xherdan Shaqiri asistoi te goli i dytë dhe i katërt duke bërë një super paraqitje.

Në të njëjtën kohë u luajtën edhe dy duele ne Ligen C, ku u arritën këto rezultate:

Greqia 0-1 Estonia

Hungaria 2-0 Finlanda./Gazeta inFokus/

Vetëm edhe 4 ditë nga Bootcamp me Alan Greenberg, ish-Drejtorin për Edukim në Apple, Apliko Tani