Lajme

Zjarri në një banesë në Fushë Kosovë, 16 persona kërkuan tretman mjekësor

Autori: Gazeta inFokus 10:04 | 30 September 2023

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me zjarrin që ka përfshirë ditën e premte një banesë në Fushë – Kosovë.

Siç njofton Policia, si pasojë e tymit 12 qytetarë, dy policë dhe dy zjarrfikës kanë pranuar tretman mjekësor.

“Është raportuar se për shkaqe të panjohura nga zjarri është përfshi banesa pronë e viktimës mashkull kosovar e cila gjendet në katin e 5 të objektit banesor. Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë relevante të policisë, zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin, eksperti i zjarreve dhe auto-ambulanca. Si pasojë e zjarrit disa banorë janë evakuuar nga objekti banesor, ndërsa si pasojë e tymit 12 qytetarë, dy zyrtarë policorë dhe dy zjarrfikës kanë pranuar tretman mjekësor, ku tre prej qytetarëve janë dërguar edhe në QKUK dhe pas tretmanit janë liruar”, bëhet e ditur në njoftim.

-Advertisement-

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori i cili e ka cilësuar rastin dhe vazhdon të hetohet.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera