Sport

Zhbllokohet rezultati në ndeshjen, Holandë – Austri

Autori: Gazeta inFokus 21:14 | 17 June 2021

Holanda dhe Austria po luajnë aktualisht në kuadër të raundit të dytë në Grupin C, në Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Johan Cruijff Arena’ në Amsterdam, kombëtarja e Holandës ka kaluar në avantazh në minutën e 10’.

Golin për holandezët e ka realizuar sulmuesi i Lyonit, Memphis Depay, i cili shënoi nga pika e bardhë./Gazeta inFokus/

Të tjera