Lajme

Vuicic: Haradinaj u lirua për tu bërë zëvendëskryeministër në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 14:40 | 27 April 2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se pas lirimit të kreut të AAK-së Ramush Haradinajt, në Kosovë ekziston një plan i madh ku Kadri Veseli do të bëhet kryeministër e Ramush Haradinaj , zëvendëskryeministër.

Prandaj, sipas shefit të qeverisë serbe po ndodhin gjithë këto zhvillime dhe vendime politike, siç ishte kthimi i ish-komandatit të UÇK-së në Kosovë dhe mundësia e zgjedhjeve të shpejta parlamentare në Kosovë, raportojnë mediat serbe.

Vuçiq poashtu ka thënë se shteti i tij i ka dërguar notën më të madhe protestuese Francës, por nuk e ka ndërmend t`i prishë raportet me shtetin francez, transmeton Klan Kosova.

-Advertisement-Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Intervistë: Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe…

Të tjera