Lajme

Vuçiq reagon pas ndalimit të hyrjes në Kroaci

Autori: Gazeta inFokus 13:04 | 17 July 2022

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, pas ndalimit të hyrjes në Kroaci dhe vizitës private në Jasenovac dhe Pakracin, ka reaguar përmes rrjeteve sociale.

Vuçiq ka postuar në faqen e Instagramit “budućnostsrbijeav” një fotografi të monumentit të Lules së Gurit në Jasenovac, kushtuar të gjitha viktimave që u vranë në kampin e Jasenovacit gjatë Luftës së Dytë Botërore, përcjell Klankosova.tv

” Ju vetëm bëjeni punën tuaj. Populli serb do të jetojë dhe nuk do të lodhet kurrë”, ka shkruar Vuçiq.

Etiketa:

Të tjera