Lajme

VMRO-ja akuzon Zaevin për ngritjen e flamurit shqiptar në Kumanovë

Autori: Gazeta inFokus 11:51 | 26 April 2017

VMRO-DPMNE-ja me anë të një deklarate për medie, ka akuzuar kreun e Lidhjes Socail-demokrate për ngritjen e flamurit shqiptar në Kumanovë, ndaj dhe kjo parti duhet të dënohet, sipas VMRO-së, për këtë krim.

“Për Zaevin, emri, himni, flamuri i Maqedonisë nuk kanë asnjë rëndësi”, thuhet në deklaratën e VMRO-së, duke shtuar se ka qenë LSDM-ja ajo e cila i motivoi të rinjtë në Kumanovë që ta heqin flamurin e Maqedonisë dhe të vendosin atë të Shqipërisë. Gjithashtu, nga kjo parti thonë se dronin me flamurin me “Shqipërinë Etnike” gjatë ndeshjes në Shkup, e ka ngritur LSDM-ja. /albeu.com/

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Shkolla Finlandeze lanson programin IMPACT: Tani edhe në gjuhën shqipe, me çmim të përballueshëm

Të tjera