Lajme

Vetëm për një natë policia konfiskon pesë armë në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 13:08 | 03 August 2022

Policia e Kosovës gjatë një kontrolli në tri lokacione të ndryshme, të martën në Prishtinë ka gjetur dhe sekuestruar pesë armë zjarri, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas policisë, persona e dyshuar janë dërguar në stacionet policore dhe ndaj tyre është iniciuar rast për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës.

“Në kontekstin e kësaj, vetëm gjatë natës së kaluar në tri pika të ndryshme kontrolli në lagje të ndryshme të Prishtinës, janë gjetur dhe sekuestruar pesë armë zjarri.
Personat e dyshuar janë shoqëruar në stacionet përkatëse policore dhe ndaj tyre është iniciuar rast për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës, dhe në konsultim me prokurorin e shtetit të njëjtit janë proceduar më tej”, njofton polica./Gazeta Infokus/

Të tjera