Sport

Usyk mesazh Furyt dhe Wilderin para luftës së tyre

Autori: Gazeta inFokus 17:12 | 05 October 2021

Pasi e mposhti Anthony Joshuan për të fituar titujt WBO, WBA, IBF dhe IBO, Oleksandr Usyk tani është pjesë e divizionit më të suksesshëm të këtij sporti.

Usyk prishi planet e padiskutueshme të kampionatit Joshua për peshat e rënda me një fitore ndaj boksierit britanik, dhe super -lufta e Joshuas me kampionin e WBC, Tyson Fury është aktualisht jashtë planifikimeve.

Usyk është gati të hyjë në ekuacionin e padiskutueshëm dhe po e mirëpret idenë e përballjes me fituesin e duelit Fury dhe Deontay Wilder, një luftë që do të zhvillohet të shtunën në “T-Mobile Arena” në Las Vegas

“Unë patjetër do të shikoj,” tha Usyk për “DAZN”. “Unë nuk mendoj shumë për atë që e fiton këtë ballafaqim. Do të jetë një luftë e mirë. Mos e nënvlerësoni Deontay Wilderin pasi ai ka goditje që të nekauton. Do ta shikoj me siguri dhe jam kurioz kush fiton. Unë do të luftoj me këdo që rrëmben rripin e titullit më të madh. Nuk më intereson nëse është Wilderi apo Fury. “, tha Osyk..

Fury është shihet si favoriti kryesor për të mposhtur Wilderin.

Të tjera