Sport

U harrofshin këto kualifikime, Kosova përfundon në vendin e parafundit

Autori: Gazeta inFokus 22:43 | 21 November 2023

Kosova ka përfunduar fazën kualifikuese për kampionatin europian që zhvillohet në Gjermani vitin e ardhshëm.

Dardanët u mposhtën nga Bjellorusia me rezultat 0-1 në ndeshjen e fundit të kësaj faze kualifikuese.

Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Antilevskiy në minutën e 43-të.

-Advertisement-

Me këtë humbje, Kosova e përfundon fazën e grupeve në vendin e parafundit me 11 pikë.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

E treta e verteta, shpallet fituesi I trete I Lojes Shperblyese se Artmotion?

Të tjera