Auto&Tech

Twitter përshëndet të gjithë, kështu i reagojnë WhatsApp dhe Instagram

Autori: Gazeta inFokus 20:15 | 04 October 2021

Pas ndalimit së funksionimit të Facebook, Instagram dhe Whatsapp i githë komunikimi është zhvendosur në Twitter.

Ndërsa Twitter ka përshëndetur të gjithë përdoruesit me një cicërimë të lezetshme.

“Përshëndetje literalisht të gjithve”, ka shkruar Twitter.

Pas kësaj ka reaguar edhe Whatsapp dhe Instagram me një replikë në postimin e Twitter-it.

“Përshendetje”, kanë shkruar nga Whatsapp, ndërsa “Përshëndetje dhe urime të hënën”, shkruan nga Instagram.

Të tjera