Sport

Turpi i madh: Shikoni golin e dyshimtë të pësuar nga Prishtina

Autori: Gazeta inFokus 19:45 | 28 May 2023

Trepça ’89 triumfoi 2-1 në shtëpi ndaj Prishtinës në xhiron e fundit të Albi Mall Superligën e Kosovës, por që kishte shumë polemika nga fundi i takimit.

Derisa nga ky takim i kishin sytë edhe te ai në mes të Ferizajt dhe Dukagjinit, ku do të vendosej skuadra që shkonte në barazh – u dhanë nëntë minuta lojë shtesë.

Derisa në Ferizaj u mësua se sa minuta shtesë kishte në Mitrovicë, aty u shtuan 17 minuta, derisa u pa edhe një moment diskutabil.

Egzon Fazliu i Trepçës ‘89 realizoi në minutën e 96-të, pas një reagimi të dobët nga mbrojtja mysafire.

Derisa në Ferizaj u mësua se sa minuta shtesë kishte në Mitrovicë, aty u shtuan 17 minuta, derisa u pa edhe një moment diskutabil.

Egzon Fazliu i Trepçës ‘89 realizoi në minutën e 96-të, pas një reagimi të dobët nga mbrojtja mysafire.

Pamjet më poshtë tregojnë më së miri se çfarë ndodhi në këtë aksion, ndërsa pa u përfolur nuk ka kaluar as takimi në mes të Ferizajt dhe Dukagjinit, sidomos goli i minutës 105-të.

 Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

SPAR hap marketin e ri në rr. Muharrem Fejza!

Të tjera