Sport

Tjetër lojtar i Juventusit infektohet me koronavirus

Autori: Gazeta inFokus 19:11 | 10 January 2022

Skuadra e Juventusit ka njoftuar edhe për një rast të ri me Covid-19, shkruan Gazeta inFokus.

Bëhet fjalë për Aron Ramseyn, i cili ka rezultuar pozitiv me koronavirus në testimet e fundit.

Përveç mesfushorit uellsian me Covid-19 te ‘Bianconerët’ janë edhe Giorgio Chiellini, Arthur dhe Carlo Pinsoglio.

Ramsey është i interesuar të largohet nga ‘Zonja e Vjetër’ në këtë afat kalimtar, ku është i lidhur me një kalim te Newcastle Unitedi dhe Aston Villa./Gazeta inFokus/

Aaron Ramsey Rejects Approach From Latest Premier League Suitor

 

Të tjera