Lajme

Tërmet i fortë në Greqi, i dyti gjatë 24 orëve

Autori: Gazeta inFokus 18:08 | 07 July 2024

Një tërmet me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter, është regjistruar në zonën e Kyllini në Greqi.

Sipas informacioneve të Institutit Gjeodinamik, epiqendra e tërmetit ndodhet 12 kilometra jugperëndim të Andravidës

Kujtojmë se një tërmet me magnitudë 4.9 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur edhe në të njëjtën zonë pasditen e së shtunës, konkretisht mes Kyllini dhe Zakynthos, në Greqi.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Studente dhe prind, Medina Berisha tregon për rrugëtimin e saj akademik në UNI- Universum International College, fuqizuar nga Arizona State…

Të tjera