Lajme

Të shtëna armësh në odat e Drenicës, ku është prezent edhe Sami Lushtaku

Autori: Gazeta inFokus 12:03 | 24 October 2021

Diku në një familje të Drenicës, në një fejesë ishin të ftuara shumë personalitetet të njohura të luftës, ndër ta edhe Sami Lushtaku, shkruan Gazeta Infokus.

Në disa pamje të publikuara nga Faik Fazliu, në një moment krahas këngës folklorike të këngëtarëve, dëgjohen edhe të shtëna armësh dhe më pas shkarazi shihet se prezent në atë aheng ishte edhe Sami Lushtaku./Gazeta Infokus/

Të tjera