Rozë

Taylor Swift gruaja e dytë më e pasur në muzikë

Autori: Gazeta inFokus 17:31 | 03 June 2023

Sipas listës së fundit të publikuar nga “Forbes”, Taylor Swift është gruaja e dytë më e pasur në industrinë e muzikës, me një vlerë neto prej 740 milionë dollarësh.

Artistja ka kaluar Madonna-n dhe Beyonce dhe Taylor zyrtarisht po shkon drejt fronit.

Cili është çelësi? Pasuria neto e Taylor do të rritet akoma më shumë nëse ajo vazhdon “Eras Tour” e saj jashtëzakonisht të suksesshëm.

Sakaq vendi i parë i takon Rihanna-s. Me një vlerë neto të vlerësuar prej 1.4 miliardë dollarësh, ajo merr pa sforcim kurorën si gruaja më e pasur self-made në muzikë.

PROMOTED CONTAnëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Shumë pak ditë deri në fundin e muajit Prill: Çka ka rëndësi kjo kaq shumë?

Të tjera