Sport

Superliga e Zvicrës e shpërblen Edon Zhegrovën

Autori: Gazeta inFokus 17:52 | 12 April 2021

Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova, shkëlqeu në fitoren e Baselit në udhëtim ndaj Luzernit me rezultat 3-4, shkruan Gazeta inFokus.

Zhegrova realizoi dy nga katër golat e Baselit dhe ishte njeri nder lojtarët më të mirë në fushë në takimin ndaj Luzernit, duke u vlerësuar me notën (7.8).

Pas këtyre dy golave të shënuara nga sulmuesi prishtinas, Superliga e Zvicrës e ka shpërblyer Zhegrovën, duke e futur në formacionin më të mirë të javës së 28-të.

Më poshtë keni 11-shen më të mirë të xhiros së 28-të në elitën e futbollit zviceran./Gazeta inFokus/

Të tjera