Sport

Steven Gerrard shpallet trajneri i vitit

Autori: Gazeta inFokus 15:26 | 14 May 2021

Ish-futbollisti i Liverpoolit, Steven Gerrard, është zgjedhur trajneri me i mirë i vitit, shkruan Gazeta inFokus.

Gerrard, ka arritur të shpallë skuadrën e tij, Rangers, kampion në Premierligën skoceze me 23 pikë diferencë nga vendi i dytë.

Në 55 ndeshje shënoi 43 fitore, barazoi 10 herë dhe pësoi vetëm dy humbje./Gazeta inFokus/

Të tjera