Lajme

Situata në veri, Bërnabiq: Gjithçka që shohim është rezultat i lëvizjeve të Albin Kurtit

Autori: Gazeta inFokus 00:00 | 01 August 2022

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq ka thënë se Serbia nuk ka bërë asgjë për të filluar tensionet në vero të Kosovës, ajo ka thënë se krejt kjo është si rezultat i lëvizjeve të Albin Kurtit.

“Serbia nuk bëri asgjë për të filluar këtë krizë, serbët në Kosovë nuk bëjnë absolutisht asgjë për të shkaktuar atë që po e shohim sot”.

“Përkundrazi, ky është epilogu i keqtrajtimit të serbëve në Kosovë dhe mosrespektimi i marrëveshjeve ndërkombëtare ”, tha Bërnabiq në një deklaratë për Tanjug.

Të tjera