Sport

Shqiptari mposht serbin në “shtëpinë” e tij (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 09:28 | 21 October 2019

Shqiptarët njihen për përfomancat e mira në sportet luftarake.

I jashtëzakonshëm është treguar edhe djaloshi nga Lubizhda e Hasit, Enis Muqaj, në debutimin si profesionist në MMA.

18-vjeçari ka mposhtur në “shtëpinë e tij” serbin, Veljko Vulovic. Shqiptari nga Prizreni nuk i dha asnjë mundësi kundërshtarit dhe në fund fitoi brezin në kategorinë deri në 77 kilogram.

Të tjera