Sport

Shifra marramendëse, ja sa para ka fituar Tyson Fury pas triumfit ndaj Deontay Wilder

Autori: Gazeta inFokus 10:16 | 10 October 2021

Tyson Fury ka fituar meçin e tretë ndaj Wilderit me K.O në raundin e 11’të, duke vazhduar të jetë i pamposhtur. Me këtë fitore, Tyson Fury ka mbrojtur titullin e WBC në peshat e rënda.

Fury me këtë fitore ka shtuar edhe një shumë të madhe parash në llogarinë e tij, përcjell GazetaBlic Sport.

Sipas mediumeve angleze, nga shitjet totale të PPV dhe të ardhurat e tjera të sponsorëve, kampioni Fury do të marrë 60 përqind, ndërsa Wilder do të marrë 40 përqind.
Duke marrë parasysh të gjitha këto, vlerësohet se Fury do të marrë edhe rreth 30,000,000 dollarë – kurse Wilder do të fitojë afër 20,000,000 dollarë.

Të tjera